Dyskusja Ogólna
Zaloguj
Szukaj
Display results as :
Advanced Search
Poll
Latest topics
Program do setów PC2 Czw Lut 07 2019, 12:10chrupek686Wnioski o kary Wto Lut 05 2019, 18:51GTPL_oldboy1957Pierwsze kroki z iRacing Nie Lut 03 2019, 15:49sebawsFilmy z wyścigu Nie Lut 03 2019, 14:49sebawsBathurst 12 H . 09.02.2018 Nie Lut 03 2019, 13:38sebawsLista zawodów Endurance w 2019 Roku Nie Lut 03 2019, 13:18sebawsDyskusja Ogólna Sro Sty 16 2019, 07:39sebawsZapisy GTESob Gru 29 2018, 09:29lukaszasada29 Listopad Godzina 20:00 wybór auta Nie Gru 02 2018, 15:32GTPL_MIKOS_21
Statistics
Mamy 157 zarejestrowanych użytkownikówOstatnio zarejestrował się AdrianS_PLNasi użytkownicy napisali 2716 wiadomościin 190 subjects

Dyskusja Ogólna

+10
marcin2013s
Gustaw
ErrorPL
Starzi535
meewosh
mataman
Khasius
axeMaltesse
GTPL_oldboy1957
sebaws
14 posters
Go down
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Dyskusja Ogólna  Empty Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 09:25
Zapraszamy do dyskusji 
Dyskusja Ogólna  Daniel10
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 13:20
Tematu i postu Axe ze zmianami w systemie losowania pogody, a szczególnie słów, które pogody nie dotyczą, nie można zostawić bez komentarza.
A mój komentarz jest taki - "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę".
Widzisz Axe, błędy może popełnić każdy ale też każdy musi się liczyć z krytyką, szczególnie w sytuacjach, gdy tych błędów można było spokojnie uniknąć, sprawdzając wszystko odpowiedni wcześniej, robiąc wszystko wcześniej i na bieżąco informując o zmianach.
Ludzi traktują organizowane przez was eventy poważnie. Przygotowują się, trenują i ustawiają auta przez wiele godzin, a potem robicie taki numer z pogodą. Więc nie dziw się, że niektórym puściły nerwy. Szanujemy poświęcany przez was czas ale szanujcie także i nasz.
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 13:28
GTPL_oldboy1957 napisał:Tematu i postu Axe ze zmianami w systemie losowania pogody, a szczególnie słów, które pogody nie dotyczą, nie można zostawić bez komentarza.
A mój komentarz jest taki - "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę".
Widzisz Axe, błędy może popełnić każdy ale też każdy musi się liczyć z krytyką, szczególnie w sytuacjach, gdy tych błędów można było spokojnie uniknąć, sprawdzając wszystko odpowiedni wcześniej, robiąc wszystko wcześniej i na bieżąco informując o zmianach.
Ludzi traktują organizowane przez was eventy poważnie. Przygotowują się, trenują i ustawiają auta przez wiele godzin, a potem robicie taki numer z pogodą. Więc nie dziw się, że niektórym puściły nerwy. Szanujemy poświęcany przez was czas ale szanujcie także i nasz.

Calkowicie sie z toba zgadzam. Widzisz nie mamy problemu z krytyka, a z tym co sie dzialo poza nia. Chodzilo o obrzucanie gównem z góry na dól. Jak nie czytales, nie wiesz o co chodzi. Wejdz na discord i sobie przewin na wczoraj.

Ps: Pogoda byla rozlosowana i numeru nie bylo. Starzi Cie w blad wprowadzil, mówiac, ze deszczu nie bedzie i to w jego strone powinienes kierowac pretensje. Na discord losowanie bylo przeprowadzone odpowiednio wczesniej
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 13:39
Traktują poważnie tak że w połowie sezonu jest nas 19 no tak Wink . Proponuję trenować warunki różne a nie cały tydzień na sucho a później zdziwienie że auto inaczej jedzie.
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 13:51
Axe, na discorda wchodzę tylko wtedy, kiedy muszę, bo szkoda mi czasu na śledzenie idiotycznych dyskusji o dupie Maryni.
Pogoda była rozlosowana w w wyznaczonym czasie i tu się zgadzamy. Ale w efekcie, podczas wyścigu była inna niż została wylosowana, a informacji o tym nie było z waszej strony żadnej. Jedyną informacją była ta od Starziego i jeszcze kilku osób, że deszczu nie będzie, co zresztą i Ty i Seba zbyliście całkowitym milczeniem. Ja byłem na deszcz przygotowany. Trenowałem na deszczu i wiedziałem jak się auto prowadzi. Miałem nawet opracowaną i i zapisaną strategię w boksach, którą zmieniłem po informacji, że deszczu nie będzie. Do Starziego mogę ale nie muszę mieć pretensji, bo może gadać co chce ale to wy jesteście odpowiedzialni za prawidłowe i w odpowiednim czasie informowanie uczestników, a tego nie zrobiliście. Więc 100% pretensji mam do was.

Ps. Seba, to ilu uczestników będzie się pojawiać na kolejnych rundach w dużej mierze zależy od tego, jak ze swoich obowiązków wywiązują się organizatorzy. I warto o tym pamiętać.

I jeszcze jedno pytanie. Wytłumaczcie mi sens zmiany deszczu na mżawkę. Przecież efekt jest taki sam, czyli mokry i śliski tor. Z tego co wiem, to problemem jest to, że w tym samym wyścigu, w tym samym pokoju nie u wszystkich tor robi się mokry i śliski niezależnie od tego, czy jest to efektem ulewy, czy mżawki. Więc "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Very Happy
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 14:12
Róznica jest w ilosci wody na torze. Sprawdzilem to dzis rano i jak na mzawce mozna sie scigac, tak na deszczu gt3 lata jak szalone. Samochód równiez ustawialem pod deszcz.

Niestety nie slyszelismy tego zdania, bo ustawialismy Adika i Arsenala, dawalismy info na Sajt o transmisji i ustalalismy pogode, z tego wszystkiego nie ogarnelismy, zeby w ogole wyjsc z imprezy na której to ustalalismy i po prostu sami sie zaplatalismy w tym wszystkim. Niestety, nauczka, zeby zostawiac jak jest. Teraz beda losowane ilosci slotów jak i pogoda w nich Wink
avatar
Khasius
Posts : 34
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 15:11
Ja tam jeszcze na rozgrzewce przed wyścigiem 3 razy pytałem czy będzie deszcz i 3 razy nie uzyskałem odpowiedzi. Very Happy
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 16:16
była informacja że bedzie mokro a zmiana polegała tylko na tym że dalismy mżawke zamiast deszczu i pretensje masz do mnie ze o jeden slot przesuniete. bywa i tak w wyscigach ze czasem prognoza zawodzi tu nie zawiodla bo deszcz byl tylko pod koniec  . możemy zrobic losowa w 4 slotach i tyle bo po co ja mam co kolwiek  wymyslac skoro za wsze jest zle Wink . Rożnica miedzy mżawka a deszczem jest ogromna zobacz a potem komentuj. z twojej wypowiedz na temat spadku frekwencji mam rozumiec ze wczesniejsze eventy rowniez zle prowadzone i  z naszej wini ludzie odchodzą. ok dzieki za infomacje i uswiadomienieze poprostu eventy zle organizujemy.
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 16:33
Khasius napisał:Ja tam jeszcze na rozgrzewce przed wyścigiem 3 razy pytałem czy będzie deszcz i 3 razy nie uzyskałem odpowiedzi. Very Happy

Trudno, zebys uzyskal odpowiedz przed losowaniem pogody. 
No a po drugie przeciez mówilismy ,ze bedzie deszcz jak tylko pojawilo sie losowanie
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 16:41
Axe, tor w 40 minucie i później był tak samo mokry podczas tej mżawki, jak jest mokry podczas deszczu. Nie ma żadnej różnicy.

Seba, informacja po losowaniu była taka, że w trzecim slocie będzie deszcz. Informacja w pokoju zaś była taka, że organizator zmienił wyniki losowania i że nie będzie deszczu. Ta informacja oczywiście pochodziła od uczestników wyścigu, a nie od was, organizatorów, bo od was żadna informacja nie została przekazana. To, że nie będzie deszczu oznacza dla wszystkich, że wyścig będzie na suchym, a nie na innego rodzaju mokrym. Informacja, że nie będzie deszczu mogła również przecież oznaczać, że zamiast niego będzie burza z piorunami i totalna ulewa. Zapominasz jednak, że w dostępnych slotach nie było ani burzy, ani też mżawki, więc jeśli nie miało być deszczu, to mogło być tylko sucho.

Co do organizacji, sam widzisz, że perfekcyjnie nie jest i są to powielane niedociągnięcia, które mogą niektórych zniechęcić do dalszych startów. Fajnie, że organizujecie ale jak coś robić, to robić dobrze. Po prostu trzeba się trochę bardziej przyłożyć i będzie ok.
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 17:16
Ale Old. Sam napisałeś, że błędna informacja pochodziła od uczestnikow. Jaki problem wejść na discord I zobaczyć czy było coś przez nas pisane? 
Prawda jest niestety też taka, że w głównej mierze to wina tych co gadali głupoty, jak i twoja, bo w te głupoty uwierzyłes. I jak już mówisz, że organizacja leży to chcialbym mimo wszystko wiedzieć co leży przez ostatnie miesiące, bo wczoraj owszem, zawinilismy. 
Myślę też  że temat można skończyć, od teraz my żeby mieć pewność, że wykonujemy nasze obowiązki za które przecież dostajemy hajs, a jak za coś płacisz to oczywiście wymagasz, będziemy informować was tak jak jest to napisane w regulaminie. Wydaje mi się również, że dyskusja pogodowa będzie mogła zostać podniesiona po następnym wyścigu . Udanej majówki wszystkim
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 19:40
Axe, pisałem już, że po sprawdzeniu losowania na discordzie wyłączam wszystkie urządzenia korzystające z internetu, żeby nie mąciły na łączu. Więc skąd mam wiedzieć, że wymyśliliście jakieś nowe losowanie i inne sloty niż te, które były podane o 20.33. W tym czasie przygotowuję się do wyścigu, ustawiam strategie itd i wchodzę do pokoju. Więc jaki problem dla was, a jest was w pokoju dwóch, poinformować na czacie o zmianach? To zajmuje kilkanaście sekund. A głupot nikt nie gadał. Stwierdzenie było jasne. Deszczu nie będzie, takie zmiany wprowadzili organizatorzy. Skoro deszczu nie będzie, to nie było wówczas dostępnej w regulaminie innej opcji pogody, która powoduje moknięcie toru. Mżawki nie było w regulaminie, więc ani ja, ani nikt inny się jej nie spodziewał. A że wy się nie odzywaliście, więc pozostawało tylko uwierzyć tym, co mówili, że deszczu nie będzie. Więc jeśli chcesz winić kogoś innego poza wami, to proszę bardzo, bo nie chodzi o winnego, a o skutki. Zresztą wczorajszy wyścig to już temat zamknięty. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że przed kolejną rundą wszystko zostanie gruntownie sprawdzone i poukładane.
Co do organizacji, to nigdzie nie napisałem, że "leży". Napisałem, że są niedociągnięcia, których przy odrobinie dobrej woli, wysiłku i czasu można było uniknąć. Najgorsze jest to, że te niedociągnięcia rzutują na całość, w tym na wzajemne relacje pomiędzy organizatorami, a uczestnikami.
Mnie nie musisz mówić ile czasu, wysiłku i poświęceń kosztuje organizowanie takich eventów i ile hajsu się za to dostaje. Ale organizując jakieś eventy podejmujesz się pewnych obowiązków i jeśli nie do końca się z nich wywiązujesz, to powstają problemy, wzajemne żale i pretensje. Z doświadczenia wiem, że jeśli coś przegapisz przed startem eventu i to spowoduje problemy, to ilość nerwów i niepotrzebnych dyskusji jest niewspółmierna do problemu. Dlatego jeśli takie coś się zdarzy, to natychmiast biorę całą winę na klatę, przepraszam wszystkich i poprawiam najszybciej jak się da, aby przed kolejną rundą wszystko było zapięte na ostatni guzik. Tego mnie nauczyło naście lat bycia w takiej roli, jak wasza dzisiaj. Mam więc nadzieję, że przed Monzą wszystko już będzie w 100% dopracowane i ustalone, bo szkoda naszego wspólnego czasu na niepotrzebne dyskusje. Wolę ten czas poświęcić na przygotowania auta do nowego toru.
avatar
Khasius
Posts : 34
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Kwi 30 2018, 20:54
axeMaltesse napisał:
Khasius napisał:Ja tam jeszcze na rozgrzewce przed wyścigiem 3 razy pytałem czy będzie deszcz i 3 razy nie uzyskałem odpowiedzi. Very Happy

Trudno, zebys uzyskal odpowiedz przed losowaniem pogody. 
No a po drugie przeciez mówilismy ,ze bedzie deszcz jak tylko pojawilo sie losowanie
Axe, rozgrzewka po kwali przed samym wyscigiem... Chcialem was tym wywolac, zeby nie bylo pitolenia i zebyscie na spokojnie wszystkich poinformowali, no ale coz, nie wyszlo...
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 02 2018, 09:54
Proszę wszystkich którzy tworza takimi samymi autami zespoly abyście dogadali się i wybrali jednakowe barwy. Dziękuję
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Pon Maj 07 2018, 15:42
nvi

co do olda to zmiescilem sie w torze a nie czulem zebym cie gdzies zepchnal jedynie ze dochamowales- czy to nie fair? i dunno zostawiam to do oceny - i tak mi nic nie zaszkodzi bo paliwo spapralem Very Happy

Nvi, nie ma znaczenia czy zmieściłeś się w torze. Popełniłeś błąd i wyjechałeś z linii wyścigowej w pierwszym zakręcie tej szykany, ledwo się mieszcząc w torze. Przez to w drugi zakręt szykany wjechałeś zupełnie nietypową linią. I gdybyś pokonał ten zakręt po wewnętrznej i tak z niego wyjechał, nie byłoby tematu. Ale Ty, przelatując przez wewnętrzny krawężnik odbiłeś się od mojego auta i pojechałeś prosto do zewnętrznego krawężnika, choć powinieneś zostawić zewnętrzną wolną dla mnie. Wprawdzie kontakt nie był silny ale w połączeniu z poszerzeniem wyjazdu skutecznie uniemożliwiłeś mi wyprzedzenie, a to jest sprzeczne z zacytowanym pkt. CRC, że o fair play nie wspomnę Smile
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Wto Maj 08 2018, 20:56
Całe szczęście, że Seba zamknął temat z wnioskami, bo ilość bzdur jaka się tam znalazła przekracza wszelkie granice.

Atak Starziego na mnie w pierwszej szykanie został zdaniem sędziów uznany za prawidłowy i Starzi prawidłowo uzyskał overlap. Więc przypominam, co szanowni arbitrzy, za pośrednictwem organizatora, raczyli napisać po proteście Mietka na mnie w serii Lambo ST, na Fuji. Niestety nie ma już filmu tej sytuacji ale tam zdobyłem overlap wielokrotnie bardziej prawidłowo niż Starzi na Monzy.
A arbitrzy wyrazili się tak:

Re: Wnioski o Kary i Incydenty na Torze
on Nie Lut 11, 2018 12:45 pm
Wniosek o anulowanie zsstaje odrzucony ponieważ według reszty sędziów poprawny overlap nie może zostać uzyskany poprzez opóźnienie hamowania. Jeżeli w ten sposób będziemy interperetowac ten przezpiz ,  że opoźnienie hamowania mozna nazwac poprawnym overlapem to do jakich sytuacji zacznie dochodzić na torze. Jednocześnie pana olda  wielce doświadocznego prosi sie o opanowanie języka  lol! .

_________________
Prezes
PSN : sebaws


Starzi na Monzie nie zdobył overlapu w żaden inny sposób, tylko poprzez opóźnienie hamowania do szykany. Więc traktując poważnie arbitrów i decyzję jaką wtedy podjęli (przypominam, że dostałem karę za taki atak) oczekuję, że zdanie arbitrów cytowane wyżej nie ulegnie nagle diametralnej zmianie i od teraz uzyskiwanie overlapu poprzez opóźnianie hamowania będzie zgodne z zasadami. Jeśli jednak tak, to bardziej ośmieszyć się koledzy arbitrzy nie mogą.
Ja się już przyzwyczaiłem, że tu zdanie arbitra nie jest uzależnione od obowiązujących zasad, a tylko od jego widzimisię, które za każdym razem jest inne, w zależności od tego, kogo werdykt dotyczy. Ale pisząc takie opinie pokazujecie wszystkim, że trudno brać was na serio.
Więc tak jak pisałem we wnioskach, jest mi obojętne jaki będzie wasz werdykt. Jeśli jednak będziecie karać za prawidłową jazdę i nie karać za coś, co waszym przecież zdaniem tylko sprzed kilku miesięcy, jest jazdą niezgodną z zasadami, to może dajcie sobie spokój z sędziowaniem dla dobra własnego i innych.

Ps. Seba, taki mój wyjazd z szykany nie był powodowany niczym innym, tylko uniknięciem spina na tarce. Bo tak by się skończył mój wyjazd, gdybym na skręconych przednich kołach i z tylnymi na tarce dodał gazu. Przypominam również, że znalazłem się tam nie z własnej woli, a po nieprawidłowym ataku Starziego i wypchnięciu mnie z mojej linii jazdy.

Ps2. Axe, a od kiedy to o prawidłowości ataku decyduje fakt, kto jest pierwszy w szykanie/zakręcie? Z tego co wiem, o prawidłowości ataku decydują zasady CRC, a takiego stwierdzenia tam nie ma. No i przypominam również o waszej opinii na ten temat, cytowanej wyżej.
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Wto Maj 08 2018, 21:10
Ja zamknąłem temat, bo nie mogłem już czytać tego jak bardzo naginasz przepisy. Powinieneś zostawić miejsce tak samo jak Starzi tobie, kłócisz się dokładnie o to samo o co złożyłes wniosek. Nvi też jechał prosto na szykanie  też w ciebie walnąl, a wniosek jest. Sytuacja jest identyczna, różni się zakręt.
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Wto Maj 08 2018, 23:40
Axe, masz rację. Sytuacja jest identyczna ale przyczyna zdecydowanie różna. Nvi pojechał tak, bo sam popełnił błąd spóźniając hamowanie. Nie został przez nikogo wypchnięty. Więc jego wyjazd z szykany był próbą ratowania swojej pozycji po własnym błędzie. Ja, przez nieprawidłowy atak Starziego i kontakt między naszymi autami zostałem zmuszony do takiego wjazdu w drugi zakręt szykany. I to jest ta różnica której nie chcecie zauważyć, a to ona jest decydująca przy analizie mojego dalszego zachowania, czyli wyjazdu z szykany. Ale widzę, że u was, jak u Pawlaka - "ty strzelasz czy do ciebie strzelają - jeden huk".

Szkoda, że nie odniosłeś się do cytowanej przeze mnie waszej opinii z lutego w sprawie uzyskiwania overlapu poprzez opóźnianie hamowania. Ale rozumiem, że niewygodnych tematów lepiej nie ruszać, bo będzie wstyd Smile
No i chciałbym też wiedzieć jakie to przepisy naginam, bo nic nie przychodzi mi do głowy. Więc skoro tak twierdzisz, to może mnie uświadomisz?
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 09 2018, 06:57
Message reputation : 0% (1 vote)
Ty się osmieszasz bronisz się jadąc wężykiem i to są poprawne zasady crc.  Też mam gdzies**** w Twoją ocenę i interpretacje . Jak zwykłe tam gdzie old jest gówno burza. Od pierwszej części to samo.

*Nie klniemy na forum - axe
mataman
mataman
Posts : 129
Reputacja : 16
Join date : 07/02/2018
Location : Warszawa

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 09 2018, 07:54
Message reputation : 0% (1 vote)
Overlap na Mietku został uzyskany kiedy atakowany Mietek był już w trakcie skrętu.
Ty zaś Old w sytuacji że Starzim jechałeś nadal prosto i nie byłeś w momencie skrętu co z godnie z CRC jest prawidłowo zdobytym overlapem przez Starziego.
Proste? Proste.

Kontakt o którym wspominasz nastąpił z Twojej winy. Starzi miał pełne prawo być po wewn. szykany.
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 09 2018, 09:38
Seba, wybacz ale bredzisz i mało mnie obchodzi na co masz gdzies****. Jeśli nie potrafisz odróżnić jazdy wężykiem, czyli 3-krotnej zmiany linii jazdy, od obrony pozycji opisanej w CRC (jedna zmiana linii jazdy i POWRÓT na poprzednią, co łącznie daje 2 zmiany linii jazdy), to masz poważny problem ze zrozumieniem zasad, które rozumieją wszyscy w wyścigowym świecie.

Mataman, gówno prawda. Overlap na Mietku uzyskałem przed zakrętem, opóźniając hamowanie tak jak teraz Starzi, tylko prędkości wtedy były o wiele niższe. Wtedy za uzyskanie overlapu poprzez opóźnienie hamowania dostałem karę, a teraz ci sami arbitrzy nagradzają taki sposób jego uzyskania. Ale jak już wspomniałem, wtedy to ja atakowałem, a teraz atakowano mnie. I to wszystko wyjaśnia. Ale jak brakuje argumentów, to stosuje się takie właśnie metody i już to zdążyłem poznać.

* - Nie klniemy na forum - axe
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 09 2018, 09:50
Message reputation : 0% (1 vote)
To ty masz problem ze sobą bo ja nie dovrowadzam do kontaktów jak Ty nie ma wniosków ze mną tylko z tobą sa co pokazuje że właśnie ty masz duży problem zz przepisam.
avatar
Khasius
Posts : 34
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 09 2018, 09:57
Message reputation : 100% (2 votes)
Dorzucam 2 screeny, z momentem uzyskania overlapu, bo już nie mogę tego czytać. Według Olda, na Fuji był overlap, na Monza go nie było. Różnicę widać jak na dłoni.

Dalsza dyskusja jest bezcelowa Old i żadne pitolenie o dohamowanich, czy prędkościach tego nie zmienią. Wpierniczyłeś się Mietkowi w momencie jego skrętu, a Starzi władował ci się na około 20m przed twoim skrętem. Ale to Starzi jest winny, a ty czysty... no bez jaj...

Polecam zresetowanie swojego myślenia, bo zapętliłeś się już nieodwracalnie w nadinterpretacji przepisów.

Dyskusja Ogólna  Zrzut_12
Dyskusja Ogólna  50d301cf0e4ed

Dyskusja Ogólna  2Dyskusja Ogólna  2
Sry za screen, ale na szybko w robocie to machnąłem. Very Happy
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 09 2018, 10:53
Old odpowiadając Ci. 
Nie odniosłem się, bo nie ma takiej potrzeby. Pooelniasz błąd. Nie jestes wypchniety, odbijasz się na własne życzenie od osoby która posiada overlap prawidłowy i ładnie wchodzi w zakręt. Zamiast przyjąć karę, to próbujesz na wszelki sposób udowodnić, że jesteś niewinny, że jesteśmy debilami nie potrafiącymi ocenić sytuacji i nie sypiemy crc z rękawa. 
Jest tak samo jak z liczeniem naszych procentów. Wynik na koniec wyszedł trochę inny niż 40%.
Tutaj też nie masz racji w 100%
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Sro Maj 09 2018, 18:08
Panowie, czy wy naprawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Zarówno ja, w sytuacji z Mietkiem, jak i Starzi na Monzie mieliśmy overlap zgodny z tym, co o overlapie piszą w zasadach CRC:

"CR-1 Aby mieć prawo do wewnętrznej strony zakrętu, musisz przed jego początkiem wypracować istotny overlap (pozycję do ataku) w stosunku do samochodu przed Tobą."

Gdzie jest początek zakrętu wiedzą chyba wszyscy, a dla tych co nie wiedzą, "gdy wewnętrzny krawężnik z linii prostej przechodzi w łuk".

Zasady CRC w żadnym punkcie nie określają w jaki sposób i przy pomocy jakiego manewru ten overlap ma zostać osiągnięty, żeby mógł być uznany za prawidłowy. A więc, wg CRC nie jest istotne czy zostanie on osiągnięty poprzez lepsze wyjście z poprzedniego zakrętu i większą dzięki temu prędkość na prostej, czy poprzez jazdę na prostej w tunelu aero auta jadącego przed autem atakującym lub większą naturalną prędkość modelu auta atakującego niż auta atakowanego, czy wreszcie poprzez opóźnienie hamowania przed zakrętem.
CRC nie stawia w tej kwestii żadnego warunku.
Ale po sytuacji na Fuji nikt inny, tylko szanowne "osoby funkcyjne" zdecydowały, że overlap osiągnięty przy pomocy opóźnionego hamowania jest osiągnięty w sposób nieprawidłowy.

Re: Wnioski o Kary i Incydenty na Torze
on Nie Lut 11, 2018 12:45 pm
Wniosek o anulowanie zsstaje odrzucony ponieważ według reszty sędziów poprawny overlap nie może zostać uzyskany poprzez opóźnienie hamowania. Jeżeli w ten sposób będziemy interperetowac ten przezpiz ,  że opoźnienie hamowania mozna nazwac poprawnym overlapem to do jakich sytuacji zacznie dochodzić na torze. Jednocześnie pana olda  wielce doświadocznego prosi sie o opanowanie języka  lol! .

_________________
Prezes
PSN : sebaws


I problemem nie jest to, czy Starzi miał overlap w wymaganym przez CRC miejscu, bo go zdecydowanie miał. Jedynym źródłem problemu, i jak mawia Seba "gównoburzy", jest niekonsekwencja arbitrów, którzy 3 miesiące temu na Fuji uznali, że opóźnienie hamowania nie jest dopuszczalne jako sposób na osiągnięcie overlapu, a teraz, na Monzie są już zupełnie innego zdania i aprobują taki sposób na osiągnięcie overlapu.
Ponadto to nie ja mam problem z właściwą oceną i interpretacją zasad, a wy, szanowni arbitrzy. Doszukujecie się w CRC zasad, których tam nie ma i wmawiacie wszystkim, że macie rację. Nic w zasadach CRC nie zabrania osiągnięcia overlapu poprzez opóźnienie hamowania ale wg was jest to niedopuszczalne. Przepraszam, było, bo teraz jest już jak najbardziej prawidłowym sposobem uzyskania overlapu. Więc czy od lutego do maja coś się w zasadach CRC zmieniło? Mnie nic o tym nie wiadomo. Również opinia arbitrów z lutego nie została odwołana, więc wciąż obowiązuje. A to oznacza, że Starzi, osiągając overlap poprzez opóźnienie hamowania, osiągnął go w sposób nieprawidłowy, a więc nie miał prawa do wewnętrznej strony zakrętu i wsadzenia tam nosa i spowodowania kontaktu z moim autem.

Zasady CRC wyraźnie mówią, że podczas obrony pozycji na prostej można wykonać dwie zmiany linii jazdy. 1 - zablokowanie ataku. 2 - powrót na poprzednia pozycję. Wy jednak macie jakąś inną wersję CRC, bo wg was dopuszczalna jest tylko jedna zmiana linii jazdy, a powrót na poprzednią pozycję jest już uznawany za "wężykowanie"!
I właśnie przez tak błędną interpretację zasad i niekonsekwencję w podejmowanych decyzjach to nikt inny, tylko wy produkujecie non stop niepotrzebne dyskusje i gównoburze.

Mam nadzieję, że przynajmniej ten tekst przeczytacie ze zrozumieniem, a nie z niechęcią i zapalczywością by dokopać oldowi.

Ja nie muszę resetować myślenia, bo u mnie czytanie ze zrozumieniem i logiczne wyciąganie wniosków działa wciąż doskonale, czego nie mogę powiedzieć o niektórych osobach pełniących tu różne funkcje. Więc może, zamiast obrzucać innych epitetami, sami zresetujcie myślenie, to może wtedy spostrzeżecie jak bardzo i jak często jesteście w błędzie.

No i wciąż czekam aż ktoś mi wyjaśni jakie to przepisy nadinterpretuję lub interpretuję na swoją korzyść, bo może macie rację, a ja wciąż tkwię w nieświadomości.

Ps. Przepraszam, chciałem wam jeszcze coś pokazać i zapomniałem, więc się poprawiam.
Gdybym pokazał wam ten film po Fuji, napisalibyście, że to są właśnie przykłady nieprawidłowo uzyskanego overlapu, bo uzyskanego przez opóźnienie hamowania, a Ricciardo zostałby obrzucony takimi samymi epitetami, jak Schumacher przez Sebę i waszym zdaniem zapewne zasługiwałby na masę kar, z dsq włącznie.
Jednak teraz, szczególnie po ataku Starziego na Monzie z całą pewnością ogłosilibyście Ricciardo geniuszem F1, a jego ataki uznalibyście za piękne i prawidłowe, bo uzyskiwał overlap dokładnie tak samo jak Starzi i głupio by było napisać coś innego.
Dlatego nie mam do was szacunku jako arbitrów, bo jesteście jak chorągiewki skierowane co rusz to w inną stronę przez chwilową koniunkturę lub zwykłe braki w zrozumieniu przepisów.

Sponsored content

Dyskusja Ogólna  Empty Re: Dyskusja Ogólna

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach