Ustawienia Pada do gry
Zaloguj
Szukaj
Display results as :
Advanced Search
Poll
Latest topics
Program do setów PC2 Czw Lut 07 2019, 12:10chrupek686Wnioski o kary Wto Lut 05 2019, 18:51GTPL_oldboy1957Pierwsze kroki z iRacing Nie Lut 03 2019, 15:49sebawsFilmy z wyścigu Nie Lut 03 2019, 14:49sebawsBathurst 12 H . 09.02.2018 Nie Lut 03 2019, 13:38sebawsLista zawodów Endurance w 2019 Roku Nie Lut 03 2019, 13:18sebawsDyskusja Ogólna Sro Sty 16 2019, 07:39sebawsZapisy GTESob Gru 29 2018, 09:29lukaszasada29 Listopad Godzina 20:00 wybór auta Nie Gru 02 2018, 15:32GTPL_MIKOS_21
Statistics
Mamy 157 zarejestrowanych użytkownikówOstatnio zarejestrował się AdrianS_PLNasi użytkownicy napisali 2716 wiadomościin 190 subjects

Go down
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Ustawienia Pada do gry  Empty Ustawienia Pada do gry

Czw Lut 08 2018, 18:48
Podziel się  ustawieniami.
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Ustawienia Pada do gry  Empty Re: Ustawienia Pada do gry

Czw Lut 08 2018, 19:20
Myślałem, że zrobiliście własne forum między innymi dlatego, że "TAM" ktoś usuwał posty, a tu, na własnych śmieciach, jako admin robisz to samo i to już na dzień dobry?
Zamiast poprawić to co przekleiłeś i dopisać co trzeba, to wolałeś usunąć, przy okazji usuwając mój post? No nic, wrzucę to sam.

Ponieważ zdarzają się jeszcze tacy amatorzy jak ja, co to zamiast kierownicy i pedałów używają do kierowania autem pada, temat ten jest właśnie dla nich.

Co więc zrobić aby używając pada dało się w miarę konkurować z "mistrzami od kiery" ?

Największy problem stanowi zastąpienie kierownicy lewym analogiem i znalezienie właściwych ustawień. W tym celu musimy odwiedzić trzy miejsca.

1. Opcje - sterowanie - konfiguracja. Za lewy analog zastępujący kierownicę odpowiada 5 suwaków : martwa strefa kierowania, czułość kierowania, czułość prędkości, regulacja amortyzacji i tłumienie kontrolera. Żonglując tymi pięcioma suwakami szukamy ustawień najlepiej nam pasujących.

2. Opcje - kamera - pole widzenia i ruch - tu ustawiamy pole widzenia dla każdego widoku, a także odczuwanie prędkości, ruch otoczenia i efekt przeciążenia.

3. Konfiguracja tuningu auta, czyli tzw. setup.

Tylko dobrze dobrane ustawienia wszystkich trzech w/w pozycji daje rezultaty z których możemy być zadowoleni w czasie prowadzenia auta.

Poniżej film z moimi ustawieniami na przykładzie Ginetty G55 GT4 i jazdy na widoku z kokpitu. Pozostałem widoki nie są na razie ustawione, bo chwilowo z nich nie korzystam.

Na koniec jedna uwaga co do widoku z kokpitu. Jak wiemy jest to tylko namiastka tego, co naprawdę widzimy siedząc za kierownicą prawdziwego auta. Ja ten widok dzielę na dwa rodzaje. Pierwszy, to jazda dla zabawy, gdzie fotel jest tak ustawiony, że widzimy wnętrze auta z kierownicą, rekami na niej, czasem i lusterkiem wstecznym, czyli tak jakbyśmy siedzieli w prawdziwym aucie z klapkami przy oczach zasłaniającymi boki i jakąś płytką pod nosem, która odcina nam widok wszystkiego, co znajduje się poniżej kierownicy. Przy takim widoku widzimy ograniczone wnętrze w miarę realistycznie ale to co widzimy przez przednią szybę już takie nie jest. Wszystko za szybą jest nieproporcjonalnie odległe, brak właściwej perspektywy, głębi i wyczucia odległości, a to w zasadzie wyklucza widok z kokpitu z tak odsuniętym fotelem z korzystania z niego podczas poważnego ścigania. Do tego jest drugi widok z kokpitu, jakiego ja używam. W tym widoku fotel jest tak przesunięty do przodu, że z pola widzenia znika lewy słupek nadwozia. Z tak ustawionym fotelem nie widzimy kompletnie niczego we wnętrzu auta ale za to widok przez przednią szybę jest prawie taki jak to, co widzimy przez przednią szybę w realu. A że to co widzimy przed sobą jest w wyścigach wielokrotnie ważniejsze od tego co w środku, ja korzystam tylko z takiego ustawienia fotela. I proszę pamiętać, że zanim zaczniecie grzebać w opcjach i tuningach najpierw ustawcie sobie fotel tak jak lubicie, bo to też ma znaczenie na to, w jaki sposób lewy analog zastąpi wam kierownicę Smile

Powodzenia w grzebaniu bez którego dla "padowców" nie ma ścigania Smile


Ps. Niestety nie mogę wrzucić linku do filmiku, więc jeśli mogę Cię prosić. Dzięki.
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Ustawienia Pada do gry  Empty Re: Ustawienia Pada do gry

Czw Lut 08 2018, 20:33
Popełniłem błąd kopjujac twój post bez zgody. Sam stwierdziłeś że jestesmy nowicjuszami więc postanowiłem wykasować caly temat i stworzyc go od nowa .
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Ustawienia Pada do gry  Empty Re: Ustawienia Pada do gry

Czw Lut 08 2018, 21:23
Nie chodzi o zgodę, bo nie musiałeś o nią pytać, gdyż tekst ten nie jest objęty prawami autorskimi. Chodzi o zasadę, że jeśli korzysta się z czyjegoś tekstu, to podaje się jego autora. I nic więcej. Mogłeś to poprawić zamiast usuwać oba posty, czyli zrobiłeś to, za co Gustek chciał rozstrzelać Mariusza na "tamtym" forum.
Sponsored content

Ustawienia Pada do gry  Empty Re: Ustawienia Pada do gry

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach